سیل فشاری

سیل خودچسب

بسیاری از اوقات سیل خودچسب تنها راه حل پلمپ نمودن درب بطری یا گالن برای تولیدکنندگانی است که به تازگی شروع به فعالیت نموده اند و به هر دلیل امکان تهیه دستگاه سیل القایی را ندارند می باشد.  سیل فشاری از یک لایه فوم و یک لایه چسب در سطح زیرین خود تشکیل شده است که با اعمال فشار روی دهانه ظرف چسبیده و درب ظرف را پلمپ می نماید. این فشار ممکن است توسط دست و یا بسته شدن درب روی ظرف به واشر فومی اعمال گردد.

کاربردهای سیل حساس به فشار

از سیل خود چسب اغلب در بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می گردد. انواع کرم های آرایشی – بهداشتی بهترین کاندید استفاده از سیل فشاری می باشند. کاربرد سیل حساس به فشار بیشتر برای محصولات جامد، کرمی و یا محصولات بسیار غلیظ می باشد. امکان استفاده سیل حساس به فشار با سایر محصولات نیز امکان پذیر است اما با توجه به اینکه آب بندی که سیل خودچسب ایجاد می کند بسیار ضعیف تر از آب بندی آلومینویم سیل القایی می باشد گزینه ی مناسبی برای همه محصولات (خصوصا محصولات مایع و رقیق) نمی باشد.

سیل خودچسب فشاری

نوع ظروف قابل استفاده

بر خلاف واشرهای سیل القایی، این محصول همراه همه ی ظروف پلاستیکی شامل ظروف پت، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پی وی سی، پلی کربنات و کریستال  و همچنین ظروف شیشه ای فازغ از اینکه از چه جنس دربی (فلزی یا غیر فلزی) استفاده می نمایند قابل استفاده. پس در صورتیکه نیاز به سیل نمودن ظروف محصولات خود بدون دستگاه را دارید فوم سیل خودچسب می تواند یکی از گزینه های قابل بررسی برای محصول شما باشد. لازم به ذکر است ضخامت این محصول از ضخامت آلومینویم سیل فومدار کمتر بوده و همچنین پلمپ ضعیف تری ایجاد می نماید. هنگام انتخاب نوع واشری که باید همراه محصول شما استفاده گردد توجه به تمام این نکات بسیار ضروری می باشد.