سیل القایی چیست؟

سیل القایی چیست

سیل القایی چیست؟

سیل القایی و یا درزبندي القايي يك نوع فرآيند گرمايشي غير تماسي از طریق ایجاد میدان مغناطیسی است كه ظرف های غیر فلزی را با درپوش پلاستیکی که حاوی يك واشر فویل القایی (درزبند) قرار دارد را پلمپ (درزبندي) مي كند به طوري كه در برابر ورود و خروج گاز و مايع نفوذ ناپذير شود. واشرهای آلومینیومی سیل القایی دارای انواع متفاوتی هستند. این واشر ها مي توانند یک تکه (در اصطلاح عامیانه تک لایه) و یا دو تکه (در اصطلاح عامیانه دو لایه) باشند.

نحوه عملکرد و استفاده از واشر فویل القایی

برای استفاده از این محصول و پلمپ نمودن درب محصول باید مراحل زیر انجام پذیرید:

  • ابتدا باید واشر سیل القایی درون درب پلاستیکی جاگذاری شود (معمولاً شرکت های تولید کننده ظروف این بخش را برای مصرف کننده ظروف انجام میدهند).
  • ظرف مورد نظر از محصول پر می گردد.
  • پس از پر شدن ظرف درپوش حاوی فویل القایی بصورت دستی یا مکانیزه محکم روی ظرف بسته می شود.
  • در آخرین مرحله ظرف از زیر هد دستگاه سیل القایی عبور خواهد نمود (یا بصورت دستی با دستگاه پرتابل عمل القاء صورت می پذیرد). بعد از این مرحله واشر درب ظرف را پلمپ نموده و آب بندی انجام گردیده است.

 یکی از مهمترین نکات که باید در نظر گرفته شده و رعایت گردید این است که واشر سیل القایی حتما باید بطور کامل بین کف درپوش و دهانه ظرف تحت فشار باشد تا درزبندی کامل و مطمئنی صورت پذیرد. در صورت تحت فشار نبودن آلومینیوم احتمال آب بندی ناقص و نشت وجود خواهد داشت. همه روزه ما تماس های بسیاری از طرف مشتریان گرامی داریم که سوالات متعددی در خصوص سیل القایی مطرح می نمایند. بیشتر این سوالات ، سوالاتی از قیبل:

۱- قیمت سیل القایی چقدر است و چه مواردی روی قیمت تاثیرگذار است؟

۲- مزایای استفاده از سیل القایی چیست؟

۳- چگونه واشر سیل القایی مناسب را انتخاب نماییم؟

۴-نحوه فروش و سفارش گذاری چگونه است؟

و سوالاتی مشابه بیشترین سهم را از سوالات مشتریان به خود اختصاص داده اند. ما دراین  وب سایت تلاش کرده ایم در حد توان این سوالات را پاسخ دهیم.

کاربردهای آلومینیوم سیل دو لایه

در بیشتر واشر های سیل القایی دو لایه، لایه دوم که از مقوا و یا فوم تشکیل شده است پس از انجام عمل القاء مغناطیسی از لایه آلومینیومی جدا شده و داخل درب (درپوش) ظرف باقی مانده و به عنوان یک واشر ثانویه عمل کرده و از تبادل آسان هوا بین محصول داخل ظرف و محیط جلوگیری می نماید. واشرهاي آلومینیومی سیل القایی دو لایه اغلب برای پلمپ کردن ظروف محصولاتی استفاده می شوند که مصرف کننده آنها را طی بیش از یک نوبت مصرف می نماید و مصرف آنها مشمول گذشت زمان می گردد. لايه فوم يا مقواي باقي مانده داخل درپوش به عنوان يك واشر ثانویه جهت درزبندي بعد از باز نمودن و دور انداختن لايه آلومينيوم توسط مصرف كننده عمل خواهد کرد.

کاربردهای آلومینیوم سیل تک لایه

واشر فویل القایی تک لایه به لحاظ عملکرد و کاربرد کاملاً مشابه نوع دولایه می باشد. تفاوت عمده این دو نوع واشر فویل القایی به نوع محصول مورد بسته بندی باز می گردد. واشرهای سیل القایی تک لایه در بیشتر مواقع برای پلمپ کردن ظروف محصولاتی استفاده می شوند که مصرف کننده آنها را طی یک نوبت مصرف نموده و نیازی به واشر ثانویه داخل درپوش احساس نمی شود.

 به لحاظ چسبیدن به دهانه ظروف نیز واشر های سیل القایی انواع متفاوتی دارند. نوع اول بسيار سخت به دهانه ظرف میچسبند به نحوي كه مصرف كننده قادر به جدا نمودن آن از روی دهانه ظرف نبوده و مجبور به پاره كردن آنها با يك شيء برنده می باشد. نوع دوم قابل جداسازي آسان (Clean Peel able) از روی دهانه ظرف هستند به طوري كه می توان آنرا به راحتي و يك تكه از روی دهانه ظرف جدا نمود و به محصول دسترسی پیدا کرد. به دليل وجود انواع مختلف واشرهاي درزبندي القايي بهتر است پيش از انتخاب با اشخاص متخصص در اين زمينه مشورت كنيد. برای استفاده از سیل القایی نکات ظریفی باید مورد توجه قرار بگیرند. نوع کپ (پیچی یا فشاری) نوع عملکرد و کنش درب و دهانه، کیفیت دهانه ظرف، فاصله دهانه و کف درب از نکات ظریفیست که بدون در نظر گرفتن آنها ممکن است عمل درزبندی با مشکل روبرو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

تماس با ما